ورود | ثبت نام


5 مزیت روت کردن


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

5 مزیت روت کردن

روت کردن اندروید به معنای شکستن قفل و دستیابی به ریشه آن است. روت کردن راه های متفاوتی دارد که در اینجا نمی گنجد. در این مقاله قصد داریم مزایای روت کردن را نام ببریم تا شما را ترغیب کنیم دستگاهتان را نابود کنید :) (شوخی).
مرحله 1 - پشتیبان گیری کامل از دستگاه

5 مزیت روت کردن
5 مزیت روت کردن

برنامه های مختلفی وجود دارند که می توانند بدون از گوشی شما بکاپ یا پشتیبان بگیرند اما این بکاپ کامل نیست مثلا این برنامه ها بدون روت نمی توانند از تنظیمات بازی ها و نرم افزارهای موجود در دستگاهتان پشتیبان بگیرند.
مرحله 2 - فیلم گرفتن از صفحه نمایش گوشی

5 مزیت روت کردن

اغلب گوشی ها توانایی عکس گرفتن از صفحه نمایش گوشی را دارند اما فیلم گرفتن از صفحه نمایش گوشی کاری است که فقط با روت کردن گوشی امکان پذیر است. از این قابلیت می توانید برای تهیه ویدئو های آموزشی و یا کارهای دیگر استفاده کنید.
مرحله 3 - پاک کردن اپ های پیشفرض سیستم

5 مزیت روت کردن

هر گوشی که به بازار می آید دارای اپ های پیشفرضی است که کارخانه از اول برای سهولت کار کاربر در آن قرار داده است. که شامل اپ های گوگل و اپ های ضروری سیستم می شود. بعضی مواقع این اپ ها به کار ما نمی آیند و جز پرکردن حافظه داخلی گوشی کار دیگری انجام نمی دهند و باید هر چه زودتر پاک شوند. این کار هچنین باعث افزایش سرعت گوشی نیز می شود. 
مرحله 4 - اورکلاک کردن گوشی

5 مزیت روت کردن

زمانی که گوشی ها در کارخانه ساخته می شوند برای پردازنده آنها حد و حدودی تعیین می شود تا با سخت افزارهای دیگری مانند باتری هماهنگ شود. اگر این کار انجام نشود پردازنده با حداکثر توان خود کار می کند و سرعت گوشی بسیار بالاتر می رود. اما به جاش باتری سریعتر خالی می شود. با اورکلاک کردن گوشی این حد و حدود از بین می رود و می توانید از حداکثر توان پردازنده خود استفاده کنید.

حال چگونه گوشی خود را اورکلاک کنیم؟ این قابلیت به روت کردن نیاز دارد.
مرحله 5 - نصب رام سفارشی

5 مزیت روت کردن
5 مزیت روت کردن

هر شرکت گوشی سازی بر روی دستگاه های خود نسخه اصلاح شده و تغییر یافته اندروید را نصب می کند که نامش رام است. این رام های استاندارد اصلی و رسمی هستند مانند تاچ ویز سامسونگ، اموشن هواوی، سنس اچ تی سی و ... . اما رام های سفارشی شده ای وجود دارند که بسیار زیباتر و سریعتر هستند. این رام ها توسط افراد یا شرکت های مستقلی ساخته می شوند و برای گوشی های روت شده در دسترس می باشند.

تقریبا این مهمترین و بهترین مزیت دستگاه های روت شده است. زیرا با این کار لباس جدیدی به گوشتان پوشانده خواهد شد و می توانید با به رخ کشیدن زیبایی و سرعت دستگاهتان به دیگران فخر بفروشید. از معروفترین رام های سفارشی می توان به رام های شرکت Cyanogenmod اشاره کرد که تا به حال بیش از 100 میلیون بار دانلود شده اند.


نظرات (0)درباره کاردستی
توسط : سینا حسن زاده
0

  • تاریخ ارسال1393/04/30
  • بازدید1916
  • پسند ها1

درباره من: عاشق وبلاگ نویسی و فوتبال هستم؛ بارسلونا تیم مورد علاقه من است. چند روزی بیشتر نیست که کار فریلنسری (آزادکاری) رو شروع کردم البته در کنار وبلاگ نویسی! فکر نکنم توی نویسندگی چیزی کم داشته باشم البته از خودم تعریف نمی کنم و امیدوارم از نوشته های من حقیر لذت ببرید.خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت