ورود | ثبت نام


یک انگشتر سیمی ساده


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

یک انگشتر سیمی ساده
یک انگشتر سیمی ساده

توی این کاردستی می خوام بهتون یاد بدم که چطور با استفاده از مقداری سیم و تعدادی مهره، یه انگشتر زیبا درست کنید. با این آموزش می تونید تکنیک های پایه ای این کار رو هم تمرین کنید. این انگشتر نه تنها درست کردنش برای خودتون جالب و ساده ست، بلکه می تونه یه هدیه ی عالی و منحصر به فرد برای دوستان تون هم باشه. پس بیاین کار رو شروع کنیم!

 

وسایل لازم برای درست کردن این انگشتر :

 

- یه تیکه سیم به قطر 22 گیج و به طول 21 اینچ ( می تونید از سیمی به قطر 20 گیج هم استاده کنید )

- یه مهره به قطر 6 – 8 میلی متر

- میله ی مدرج پلاستیکی یا فلزی مخصوص ساخت حلقه و انگشتر

- سیم چین

- انبردست دم باریک

- چکش پلاستیکی




مرحله 1 - تنظیم مهره روی سیم

یک انگشتر سیمی ساده

بعد از اینکه مهره تون رو انتخاب کردید، اون رو داخل سیم بندازید. مطمئن بشید که دقیقاً وسط طول سیم قرار داره. برای این مدل انگشتر، هم میشه از مهره های گرد استفاده کرد و هم از مهره های چند وجهی؛ من از یه مهره ی گرد و  طبیعی گارنت به قطر 6 میلی متر استفاده کردم.




مرحله 2 - تعیین اندازه ی انگشتر

یک انگشتر سیمی ساده

مهره رو - که وسط سیم قرار داره – روی میله ی مدرج قرار بدید. برای شروع، از یه سایز بزرگتر - از سایز نهایی که برای انگشتر در نظر گرفتید - شروع کنید. برای مثال، من می خواستم انگشتر سایز 5 درست کنم؛ بنابراین با سایز 6 شروع کردم.




مرحله 3 - پیچیدن سیم دور میله ی مدرج

یک انگشتر سیمی ساده

سیم رو 3 - 4 بار با دقت دور میله ی مدرج بپیچید. من دوست داشتم انگشترم 4 تا سیم داشته باشه. توی تصویر این مرحله، دنباله ی سیم رو پایین نگه داشتم تا بتونید ببینید که کار رو چطور انجام دادم. اینجا به نظر می رسه که من سیم رو 5 بار دور میله پیچیدم، اما در پایان کار فقط 4 سیم خواهیم داشت.

نکته : من دو تا میله ی مدرج دارم؛ یکی پلاستیکی و اون یکی فلزی. برای درست کردن این مدل انگشتر های سیمی - به خصوص وقتی از سیم نقره استفاده می کنم - سعی می کنم از هر دوی اون ها استفاده کنم؛ چون میله ی فلزی، سیم رو می خراشه. به طور معمول من برای پیچیدن اولیه ( توی این مرحله ) و در آخر، وقتی که می خوام با چکش پلاستیکی به سیم شکل بدم ( مرحله 11 ) از میله ی فلزی استفاده می کنم.




مرحله 4 - جمع کردن سیم در قسمت پایین مهره

یک انگشتر سیمی ساده

تا جایی که ممکنه، سیم رو نزدیک مهره قرار بدید. این کار رو به آرومی انجام بدید تا حلقه شکل خودش و از دست نده.




مرحله 5 - پیچیدن سیم دور مهره

یک انگشتر سیمی ساده
یک انگشتر سیمی ساده

حالا شروع کنید و هر دو انتهای سیم رو در خلاف جهت عقربه های ساعت دور مهره بپیچید. هر بار، سیم رو زیرِ دورِ قبلی بپبیچید. در همین حین، مطمئن بشید که هر دو سر سیم رو به یه اندازه می پیچید. من سیم رو 3 – 4 دور، دور مهره پیچیدم.




مرحله 6 - تنظیم دو سر سیم

یک انگشتر سیمی ساده
یک انگشتر سیمی ساده

حالا انگشتر رو از میله ی مدرج خارج کنید. یه سر سیم باید به سمت بالا و سر دیگه اش به سمت پایین باشه؛ اگه اینطور نیستن، تنظیمشون کنید. بعد انتهای سیم ها رو به سمت حلقه خم کنید.




مرحله 7 - پیچییدن دو سر سیم دور حلقه

یک انگشتر سیمی ساده

یه سر سیم رو با انبردست دم گرد، محکم بکشید و شروع به پیچیدن اون دور حلقه ی چهار سیم کنید. سعی کنید به نحوی این کار رو انجام بدید که سیم محکم دور حلقه پیچیده بشه. اگه لازم بود، اون ها رو با انبردست فشار بدید. من به شخصه دوست داشتم 4 – 5 دور کامل سیم رو پبپیچم. با این حال اگه دوست داشته باشید 3 دور هم کافیه. هر چی تعداد دور ها بیشتر باشه، باعث میشه در نهایت انگشترتون کوچیکتر بشه.

هنوز اضافه ی سیم رو نبُرید.




مرحله 8 - پیچییدن طرف دیگه ی سیم

یک انگشتر سیمی ساده
یک انگشتر سیمی ساده

حالا انگشتر رو برگردونید و طرف دیگه ش رو هم به همین صورت درست کنید. مطمئن بشید که تعداد دور های سیمِ پیچیده شده، در هر دو طرف مساویه! در غیر اینصورت انگشترتون نامتقارن میشه.




مرحله 9 - صاف کردن سیم های قسمت حلقه

یک انگشتر سیمی ساده
یک انگشتر سیمی ساده

حالا انگشتر رو روی میله ی مدرج برگردونید. اگه از یه سیم آبکاری شده استفاده می کنید، من بهتون توصیه می کنم که تو این مرحله از یه میله ی مدرج پلاستیکی استفاده کنید تا انگشترتون خراشیده نشه. ببینید که سیم ها چطور با هم همپوشانی دارن؟ ما می خوایم سیم های حلقه خیلی منظم کنار هم قرار بگیرن و ظاهر زیبایی داشته باشن. تا جایی که می تونید، حلقه رو به سمت پایین بکشید تا سیم ها صاف بشن. وقتی کارتون تموم شد، سیم ها باید کنار هم باشن و روی هم قرار نداشته باشن.




مرحله 10 - بریدن اضافه ی سیم ها

یک انگشتر سیمی ساده

حالا وقتشه که قسمت اضافی سیم ها رو ببرید و انتهای اون ها رو از تیزی در بیارید. با استفاده از انبردست دم گرد، انتهای سیم ها رو به سمت پایین خم کنید، اما بیش از حد فشار وارد نکنید؛ چون در غیر اینصورت ممکنه مجبور بشید حلقه رو دوباره درست کنید.




مرحله 11 - شکل دادن دوباره به حلقه

یک انگشتر سیمی ساده

بعد از اینکه مرحله ی قبل رو انجام دادید، ممکنه لازم باشه دوباره سیم ها رو صاف کنید. به انگشترتون از کنار بادقت نگاه کنید. می تونید از این زاویه ببینید که سیم ها روی هر قرار گرفتن. بعد اگه لازم بود، انگشتر رو دوباره روی میله ی مدرج قرار بدید و سیم ها رو به سمت پایین بکشید. می تونید با استفاده از چکش پلاستیکی، چند بار روی حلقه ضربه بزنید تا سیم ها صاف بشن. استفاده از چکش پلاستیکی باعث سفت تر شدن سیم و حفظ شکل حلقه هم میشه.






نظرات (2)






خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت