ورود | ثبت نام


چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)
چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)هر عکس یا تصویر و یا طرحی که در حالت سیاه و سفید خوب به نظر می رسه، برای چاپ با مایع تمیز کننده سیترا سالو گزینه ی مناسبیه. این کاردستی ماندگار و دائمی هست و با ماشین لباسشویی هم قابل شستشوه و انجام دادن اون تنها دو دقیقه زمان می بره. آسون و ارزون! زمانی که این کارو شروع کردین دلتون می خواد کارای بیشتری رو چاپ کنین چون امکاناتی که در این کار وجود داره بسیار زیاد و بی انتهاست.
مرحله 1 - آنچه نیاز دارید

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)1.       مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)

2.       یک کاسه ی کوچک کم عمق

3.       برس رنگ یک اینچی و یا بزرگتر

4.       پارچه ای که می خواید روی اون کار چاپ رو انجام بدین ( باید نرم ترین پارچه ای که می تونین پیدا کنین باشه که معنیش اینه که بافت پارچه ریز و تنگاتنگ باشه بهتره )

5.       اتو

6.       دسترسی به یک دستگاه کپی که از تونر استفاده کنه ( اکثرشون اینطور هستن به عنوان مثال دستگاه Xerox و یا Cannon )

7.       روزنامه و یا چیز دیگری که میز غذاخوری شمارو بپوشونه و محفوظ نگه داره

8.       یک قاشق بزرگ، چوبی و یا فلزی

9.       تعدادی پونز

10.   عکس هایی که می خواید چاپ کنید
مرحله 2 - کاری که بعد باید انجام بدین

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)به کمک دستگاه کپی از تصاویر، عکس ها و طرح هایی که دوست دارین اونا رو چاپ کنین، تعدادی کپی تهیه کنین. فعلا چون شروع کار هست و لم کارو خوب نمی دونین ابعادی در حدود 4 اینچ در 4 اینچ برای تصاویر در نظر بگیرین و از پارچه های به درد نخور استفاده کنین. کمی تمرین می خواد تا یاد بگیرین که چه مقدار مایع تمیز کننده باید مصرف بشه و با چه شدتی باید روی کار رو پرداخت کنین و اینکه کاغذ نباید حین اینکار هیچ تکونی بخوره.

کپی هایی که از عکس تهیه می کنین سیاه و سفید خواهند بود. بعد کاغذ رو پشت و رو قرار میدین. یعنی شما الان دارین به پشت کاغذ نگاه می کنین. حالا با کمک پونز ها کاغذ رو روی پارچه وصل کنین تا ثابت بمونه.
مرحله 3 - جلا دادن و پرداخت کردن با مایع تمیز کننده

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)
چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)از عکس های بالا می تونید بفهمید که این کار چقدر آسونه. مایع رو به آسونی از بالا تا پایین روی کاغذ کپی بکشید و این کار به سرعت انجام میشه!
مرحله 4 - پرداخت کردن

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)حالا از قاشق استفاده میکنیم. قاشق ما میتونه فلزی و یا چوبی باشه، اما ایده ی کلی این هست که قاشق رو مدام روی تصویر مالش بدیم. مالش دادن و سابیدن قاشق به تصویر باعث میشه جوهر کاغذ که حالا به دلیل مایع شوینده ای که به اون زدیم به حالت مایع در اومده، به پارچه ی زیرین اون انتقال پیدا کنه.

 

سطحی که روی اون این کار رو انجام میدین می بایست خیلی سفت و محکم باشه نه به سفتی یک میز و نه به نرمی یک حوله که روی میز قرار داده شده باشه؛ تعدادی روزنامه و یک تکه پارچه سختی مطلوبی رو برای سطح کار ما فراهم می کنن. روی سطح نرم حوله ای حین کار کاغذ شما خم میشه و در صورتی که خشن باشه، سطح فضا برای کار ساییدن کم خواهد بود. ما نیاز به یک حالت میانه داریم.
مرحله 5 - دزدکی نگاه کنید!

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)
چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)در این مرحله همه ی پونز ها به جز یکی رو باز کنید و به آرومی و با دقت نگاهی به زیر کاغذ بندازید تا متوجه بشید کارتون چطور بوده. آیا همه ی تصویر رو چاپ کردید؟ آیا لکه نشده؟ آیا به اندازه ی کافی تیره هست؟ مطابق تجربه بهتون می گم زمانی که لم کار دستتون اومد دیگه اینکار رو نمی کنید. چون مهم نیست چقدر دقیق هستین و می تونین کاغذ رو سر جای اولش برگردونین. همیشه حداقل به اندازه ی یک ذره کاغذ شما جا به جا میشه و نتیجه این میشه که تصویر شما واضح از آب در نمیاد.

اما تو این مرحله برای کسب تجربه و چون دارین تمرین می کنین اینکارو بهتون پیشنهاد میکنم. اینقدر این کارو انجام بدین تا خودتون متوجه بشین که دیگه نیازی به انجام این کار نیست.
مرحله 6 - اتو زدن

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)میتونین برای اتو زدن اول کاغذ رو بردارین و یا اینکه مستقیما روی کاغذتون اتو بزنید. البته در حالتی که کاغذ هنوز سرجاشه تصویر شما تیره تر چاپ خواهد شد. البته این موضوع به بافت پارچه ی شما بستگی زیادی داره.

 

بعد ازین کار روی یک پارچه ی دیگه رو اتو کنین تا سطح اتوی شما از بوی مایع شوینده و همچنین لکه های جوهری که ممکنه روی اون مونده باشه، پاک بشه.

حین انجام این مرحله بخاری رو که از اتو بلند میشه اصلا بو نکشید و سعی کنید در یه فضای با تهویه مناسب این کار انجام بشه و یا ماسک گاز بزنید.
مرحله 7 - نکات کمکی

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)
چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)·        بافت پارچه مهمه. هرچقدر این بافت تنگ تر باشه جزئیات بیشتری از تصویر شما چاپ می شه.

·        روی درپوش مایع شوینده ی  Citra-Solvفقط یک سوراخ کوچک ایجاد کنین تا زود تبخیر نشه و همچنین زمانی که می خواین اون رو در ظرف کم عمق بریزین روش تسلط بیشتری دارین.

·        پیش از شروع کار حتما پارچتون رو خوب اتو بزنین چون به صاف بودن سطح اون نیاز دارین.

·        اگر دارین روی یک تی شرت اینکارو انجام میدین حتما داخل تی شرت چیزی بذارین که از پس دادن جوهر به پشت تی شرت جلوگیری بشه.

·        دقت داشته باشین تصاویر پرینت نشده باشن بلکه کپی گرفته شده باشن. چون جوهر پرینتر این قابلیت رو نداره که روی پارچه چاپ بشه و ماندگار باشه.

·        دقت داشته باشین اگر تصویر شما دارای حروف و کلمات هست اونها رو طوری تنظیم کنین که برعکس باشن تا زمانی که اونها رو چاپ می کنین درست دیده و خونده بشن.
مرحله 8 - بهترین مرحله- میتونین بشورینش!

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)
چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)بله این واقعا ممکنه! من حتی سعی کردم از سفیدکننده استفاده کنم اما تصاویر هنوز سر جاشون بودن.
مرحله 9 - درنهایت..

چاپ روی پارچه با مایع تمیز کننده سیترا سالو (Citra-Solv)تصاویر چاپ شدتون مبارک باشه!
نظرات (1)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت