ورود | ثبت نام


تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپ


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپکامپیوتر اصلی من یک hp zv5000 هست! و دو لوله ی حرارتی دارد با دو انباره ی حرارتی و دو فن که پردازشگر آن را خنک می کنند. حین استفاده، انباره های حرارتی آن که احتمالا مسی هستند و همچنین لوله ها، کمی گرد و غبار به خود می گیرند که ظرفیت خنک کننده ی دستگاه را کاهش می دهند.


اگر این نوع لب تاپ را ندارید، نگران نباشید. ایده ی اصلی این کار قابلیت تعمیم به دیگر مدل های لپ تاپ را دارد. بنابراین می توانید دستورالعمل را دنبال کنید.
مرحله 1 - ابزار ها و لوازم و گام اول

تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپ
تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپ آنچه نیاز دارید تنها : گوش پاک کن و پیچ گوشتی

ابتدا باتری را درآورید.

پیچ کاور رام خود را باز کنید. تا باز کردن سایر قسمت های کامپیوترتان آسان تر باشد.

همچنین احتیاج است که کاور پلاستیکی پشت باتری را هم جدا کنید. هر پیچی را که لازم است باز کنید و به خاطر بسپارید که هر کدام را از کجا باز کردید و مربوط به کدام قسمت است. ( برخی از پیچ هایی که من باز کردم بلند تر از اندازه ی معمولی بودند. )
مرحله 2 - باز کردن مجراهای فن / کاورها

تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپ
تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپکاور پلاستیکی را به دقت باز کنید. در این صورت باید باز شود و اگر نشد به دنبال پیچی بگردید که آن را باز نکرده اید.

 

حالا مرحله ی دوست داشتنی باز کردن پیچ های کوچکی که پوشش دو مجرای فن را نگه داشته اند. از یک پیچ گوشتی کوچک با خاصیت مغناطیسی استفاده کردم که کمک میکند پیچ کوچک گم نشود.
مرحله 3 - تمیز کردن

تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپ
تمیز کردن سیستم تهویه ی لپ تاپاز گوش پاک کن استفاده کنید و هر گونه گرد و غبار را پاک کنید. از روی تیغه های فن و از انباره های حرارتی غبار را پاک کنید. می توانید از هوای فشرده هم استفاده کنید.

وقتی که کارتان تمام شد، مجددا پیچ ها را ببندید.


منبع


نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت