ورود | ثبت نام


بافت یک دستبند پاییزی زیبا


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

با اومدن فصل پاییز و سرد شدن هوا، این دستبند نارنجی – به خاطر رنگش - می تونه بهتون حس گرما و انرژی رو منتقل کنه. اگه دوست دارید یه دونه از این دستبند ها برای خودتون ببافید، مراحل این کاردستی رو دنبال کنید.
مرحله 1 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

وسایلی که برای بافتن این دستبند نیاز دارید :

 

- نخ نایلون نارنجی

- مهره های عقیق 8 میلی متری

- تعدادی منجوق سبز و آبی

- قیچی

- گیره ی آهنی

- فندک
مرحله 2 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

اول، از نخ  نایلون تون، یه تیکه به طول 80 سانتی متر و یه تیکه ی دیگه به طول 140 سانتی متر ببرید. دو تا نخ رو کنار هم بذارید و اون ها رو از وسطِ نخ 80 سانتی متری تا کنید. بعد نخ ها رو از قسمت تا شده، لای یه گیره ی آهنی بذارید تا ثابت بمونن. حالا 4 تا رشته نخ دارید که طول سه تا از اون ها 40 سانتی متر و طول چهارمی 100 سانتی متره. از سومین نخ 40 سانتی متری، به عنوان نخ محوری استفاده کنید و - مثل تصویر - با نخ بلند کناریش، 8 تا گره ی «لارک» بزنید.
مرحله 3 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

بعد، گیره ی آهنی رو در بیارید و با دو انتهای بافته نشده ی نخ ها، 2 تا گره ی لارک بزنید تا یه چیزی شبیه حلقه های توری ایجاد بشه.
مرحله 4 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

حالا به ترتیب، یه منجوق آبی، یه مهره ی عقیق و دوباره یه منجوق آبی داخل نخ سمت چپ بندازید. از دو تا نخ میانیِ 40 سانتی متری، به عنوان نخ محوری استفاده کنید و با نخ بلند سمت راست، 4 تا گره ی لارک بزنید. بعد یه منجوق سبز رنگ داخل نخ سمت راست بندازید و دوباره 4 تا گره ی لارک بزنید. در آخر، با نخ سمت چپ و سه نخ دیگه، یه گره ی لاک بزنید؛ حالا الگوی پایه ی دستبند به اتمام رسیده.
مرحله 5 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

مرحله ی چهارم رو انقدر تکرار کنید تا به طول دلخواه تون برای دستبند برسید.
مرحله 6 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

بعد از این که دستبند به طول مناسبی - برای مچ دست تون - رسید، سه تا نخ اضافی رو قیچی کنید و سرشون رو با فندک بسوزونید تا ریش ریش نشن. بعد یه مهره ی عقیق داخل نخ سمت چپ بندازید و نخ رو گره ی اُوِرهَند بزنید تا مهره ی عقیق رو ثابت نگه داره. بعد، اضافه ی این نخ رو هم قیچی کنید و با فندک بسوزونید.
مرحله 7 -

بافت یک دستبند پاییزی زیبا

دستبند تون آماده ست! برای بستنش هم باید مهره ی عقیق رو داخل حلقه ی ابتدای دستبند بندازید.


منبع


نظرات (1)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت