ورود | ثبت نام


ساخت چراغ به شکل گل با بطری شیر


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

ساخت چراغ به شکل گل  با بطری شیر

این کاردستی یکی از کارهای بازیافت وسایل بدون استفاده است.  اکثر کارهای بازیافتی معمولا با بطری های شیشه ایه اما این پروژه زیبا با بطری پلاستیکی ( پلی اتیلن) و نتیجه کار هم خیلی عالیه. برای اینکه چراغ رو بشه توی آب هم استفاده کرد و چسبش باز نشه از چسب های خیلی قوی استفاده کنید یا چسبهایی که توی دستورالعملش نوشته مقاوم در برابر آب. از چسب حرارتی استفاده نکردم چون روی پلاستیک خیلی محکم نیست و ممکنه زود باز بشه و البته در برابر آب هم مقاوم نیست. اگر خواستید از چسب حرارتی استفاده کنید باید سطح پلاستیک رو اول رنگ کنید (اسپری رنگ نقاشی یا رنگ اکریلیک) یا اینکه با سنباده کمی خراش بدید و البته با این کارها هم این چسب همچنان خیلی محکم نخواهد بود.

اگر بطری شیر پلاستیکی یا پلی اتیلن نداشتید میتونید ورق های پلی اتیلن تهیه کنید و با اونها کار کنید.
وسایلی که نیاز دارید:

·         بطری شیر خالی و تمیز (بعد از اینکه دسته و زیرش رو جدا کردید میتونید با یک بزری یک جا شمعی بسازید)

·         کاغذ باطله برای الگو

·         قیچی برای بریدن بطری

·         چسب

·         رنگ اکریلیک (من از رنگ طلایی استفاده کردم)

·         لامپ یا چراغ باتری دار
مرحله 1 - درست کردن الگو

ساخت چراغ به شکل گل  با بطری شیر
ساخت چراغ به شکل گل  با بطری شیر

اولین قدم ساخت الگوی برای برگهای چراغ است. مثل تصویر سه الگو در 3 اندازه ببرید. برای این چراغ من از 8 تا برگ کوچک 6 تا متوسط و 6 تا برگ بزرگ استفاده کردم. البته برای تعداد برگها هیچ قانون خاصی وجود نداره و میتونید از هر تعدادی که خواستید استفاده کنید. من میخواستم چراغم شبیه به نیلوفر آبی بشه به همین خاطر از این تعداد برگها در اندازه های مختلف استفاده کردم.
مرحله 2 - بریدن برگها

ساخت چراغ به شکل گل  با بطری شیر

با استفاده از  الگوها برگهایی که لازم دارید رو از بطری ببرید. به اضافه یک قسمت دایره ای که دقیقه باید به اندازه ی لامپ شما باشه.

نکته: این چراغ اسمش چراغ نذری هست که معمولا برای برآورده شدن نذرها ساخته میشه و به آب انداخته میشه. مثل ما که برای نذرهامون توی جاهای متبرک شمع روشن میکنیم. و  برای این کاردستی ازچراغ های باتری دار مخصوص استفاده شده.

از یک قیچی استفاده کنید که اگر خراب شد مهم نباشه.

انتهای گلبرگها رو کمی خم کنید و حالت بدید. خوشبختانه این پلاستیک ها خیلی انعطاف پذیرند. البته میتونین بعد از اینکه کار تموم شد و همه برگها رو چسبوندین بیشتر اونها رو فرم بدید.
مرحله 3 - چسباندن

ساخت چراغ به شکل گل  با بطری شیر
ساخت چراغ به شکل گل  با بطری شیر

خوب حالا وقت چسبوندنه ، از دایره شروع کنید و ابتدا برگهای کوچک رو به اون بچسبونید. بعد از اون کمی صبر کنید تا چسب خشک بشه و بعد برگهای متوسط رو بچسبونید و در آخر هم برگهای بزرگ رو.

برای رنگ کردن بطری ها من برگها رو داخل بطری رنگ زدم و بیرون آوردم وسر و ته گذاشتم خشک بشه. لامپ رو هم وسط چراغ روی دایره قرار بدید.

بگذارید چراغ شما صبح تا شب بمونه تا کاملا خشک بشه.

تصویر های چراغ رو تو روز و شب میبینید.

منبع


نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت