ورود | ثبت نام


ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

خانم هایی که ناخن های نازکی دارن، به سختی می تونن بلندشون کنن، چون ناخن هاشون زود می شکنه. من توی این کاردستی می خوام روشی بهتون یاد بدم که ناخن های شکسته تون رو ترمیم کنید و دیگه مجبور به کوتاه کردن شون نباشید.

این روش ِ فوق العاده آسون، استفاده از کیسه ی چای هست و مهم ترین مزیتش نسبت به روش های دیگه اینه که احتمالاً تمام وسایل لازم برای این کار رو توی خونه دارید.

پس بیاین شروع کنیم :)
مرحله 1 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

وسایلی که برای این کار لازم دارید :

 

- کیسه ی چای

- ناخن گیر

- سوهان ناخن

- برق ناخن

 

همچنین بعد از اینکه ناخن شکسته تون رو ترمیم کردید، به یه لاک ناخن احتیاج دارید که روی ناخن ها تون بزنید.
مرحله 2 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

اول از همه، باید بالای کیسه ی چای رو برش بزنید و  تمام محتویات اون رو خالی کنید.
مرحله 3 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

بعد، از کیسه یه مستطیل به اندازه ی عرض ناخن تون ببرید. بقیه ی کیسه رو هم برای استفاده های بعدی نگه دارید. از یه کیسه ی چای، تقریباً حدود 30 بار می تونید اسفاده کنید.

این نکته رو باید بهتون بگم که پوشوندن کل ناخن با کیسه ی چای اشتباه هست، اگه ناخن تون ترک خورده، فقط کافیه کیسه ی چای رو روی نیمه بالایی اون بچسبونید.
مرحله 4 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

ناخن تون رو کاملاً تمیز کنید و یه لایه برق ناخن روی قسمت شکسته شده ی ناخن تون بزنید و در حالی که هنوز خشک نشده، کیسه ی چای رو روی این قسمت قرار بدید تا کاملاً روی ترک رو پوشش بده.
مرحله 5 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

بعد، کیسه ی چای رو با انگشت روی ناخن تون فشار بدید و مطمئن بشید که کاملاً صافه و چین و چروک یا حباب نداره. وقتی کیسه ی چای  کاملاً چسبید و برق ناخن زیرش هم خشک شد، یه لایه برق ناخن دیگه روش بزنید تا شفاف بشه و تقریباً دیگه معلوم نباشه.
مرحله 6 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

وقتی لایه ی دوم برق ناخن هم خشک شد، باید قسمت های اضافه ی کیسه ی چای رو با قیچی یا ناخن گیر ببُرید.
مرحله 7 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

حالا که همه چیز خشک شده، با استفاده از سوهان ناخن دور تا دور ناخن تون رو کاملاً صاف کنید.

یادتون باشه سوهان ناخن رو فقط در یه جهت روی ناخن تون بکشید.
مرحله 8 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

من همیشه به همه می گم که سوهان ناخن رو روی سطح ناخن تون نکشید، چون باعث میشه ناخن ها ضعیف و شکننده بشن. اما این مورد استثناست؛ چون ممکنه بر آمدگی های ریزی روی ناخن تون وجود داشته باشه که از دیدتون مخفی مونده باشه. پس تو این مرحله روی ناخن تون رو هم سوهان بکشید تا کاملاً صاف بشه.
مرحله 9 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

بعد هم یه لایه ی دیگه برق ناخن بزنید و اجازه بدید کاملاً خشک بشه. مطمئناً تو این مرحله متعجب میشید از این که می بنید بین ناخن شکسته و ناخن های سالم تون فرق چندانی وجود نداره.

صبر کنید تا این لایه از برق ناخن هم کاملاً خشک بشه. این مرحله ممکنه بین 5 تا 15 دقیقه طول بکشه. برای رفتن به مرحله ی بعد اصلاً عجله نکنید، چون کارتون خراب میشه.

حالا وقتی انگشت تون رو روی ناخن ترمیم شده می کشید، باید یه سطح صاف و بدون ترک یا برآمدگی حس کنید. اگه می بینید سطح ناخن تون صاف نیست، باید باز هم سوهان بکشید و یه لایه ی دیگه برق ناخن بزنید.
مرحله 10 -

ترمیم ناخن شکسته با کیسه ی چای

بعد از اینکه کارتون تموم شد، دیگه می تونید مثل همیشه روی ناخن هاتون لاک بزنید.

حالا می بنید که به معنای واقعی، هیچ تفاوتی بین ناخن های سالم و ناخن ترک خورده تون وجود نداره و خیلی طبیعی به تظر می رسه :)


نظرات (2)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت