ورود | ثبت نام


طرز ساخت ارتفاع سنج


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

طرز ساخت ارتفاع سنج

این یک کاردستی آسونه اما ارزش درست کردنشو داره. برای کسانی که فیزیک یا مثلثات می خونن کاربردیه.می تونید با اون زوایا رو اندازه بگیرید و ارتفاع یک ساختمون یا کوه رو به دست بیارید، شاید خیلی دقیق نباشه اما همون حدود هاست.

وسایل لازم:
نقاله
قلم لیزری یا نی نوشیدنی
وزنه سربی ماهیگیری
چسب (اختیاری برای استحکام بیشتر)
مرحله 1 - طرز ساخت

طرز ساخت ارتفاع سنج
طرز ساخت ارتفاع سنج
طرز ساخت ارتفاع سنج

طرز ساخت ارتفاع سنج
طرز ساخت ارتفاع سنج
طرز ساخت ارتفاع سنج
طرز ساخت ارتفاع سنج

وزنه سربی به عنوان شاغول عمل می کنه. اگه نمی دونید شاغول چیه باید بگم که یک راهنما یا وزنه ایه که به بند متصله و برای تعیین حالت عمودی بکار میره.کاری که باید بکنیم اینه که اونو با گره به بند وصل می کنیم و بعد اونو به نقاله وصل می کنیم.باید اون سر نخ رو از سوراخی که روی نقاله است رد کنیم و ته اون نخ رو گره بزنیم. و کمی چسب برای اطمینان بش بزنیم. حالا باید یک وسیله مشاهده اضافه کنیم.می تونیم با یک نی این کار رو انجام بدیم ولی لیزر بهتره.مزیت استفاده از نی اینه که توی کوهستان لیزر مشاهده نمیشه و خوبی استفاده از لیزر دقیق بودنشه.

حالا دیگه می تونید باهاش ارتفاعات رو اندازه بگیرید.
از روی دیوار مسافتی رو که می بینید اندازه بگیرید و بعنوان طول پایه بنویسید.
لیزر رو روی سقف بندازید و ببینید در چه درجه ای بند می افته.
شما می تونید زاویه بلندی رو با برداشتن بیشترین عدد روی نقاله  بدست بیارید و 90 رو از اون کم کنید و اونو بعنوان زاویه بنویسید.
حالا دقیق محاسبه کنید.اگه ماشین حساب پیشتونه این محاسباتو انجام بدید تا ارتفاع بدست بیاد:
زاویه/طول پایه=ارتفاع. بنابراین اگه زاویه 70 باشه و طول پایه شما 13 فوت باشه محاسبه شما به این شکل میشه: 70/13=ارتفاع ، که به شما ارتفاع 36 فوتی رو میده.
شما باید ارتفاع زمین رو در نظر بگیرید.شما می تونید به راحتی اونو با دونستن فاصله زمین تا چشم هایتون بدست بیارید و همیشه ابزار رو مقابل چشمتون بگیرید.پس این مقدار رو به مقدار دقیقتون اضافه کنید.نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت