ورود | ثبت نام


بیسکویت نمکی نرم پیچ دار خانگی


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

بیسکویت نمکی نرم پیچ دار خانگی

یک نفس عمیق بکشید. لحظات بی دست و پا بودن دیگر هرگز برنمی گردد. امروز شما به شکلی از یک شیرینی نمکی کلاسیک دست پیدا می کنید و آن را در آغوش خواهید گرفت و زیباترین شیرینی نمکی نرم پیچ دار خانگی را خواهید داشت. حالا اگر جرئت دارید، آن را به با کسی به اشتراک گذارید.


تعداد 12 شیرینی، به مدت زمان 2:15.

مواد لازم:

2/1 1 فنجان آب گرم (110-115 درجه فارنهایت)،   1 قاشق غذاخوری شکر،  2 قاشق غذاخوری نمک

1 بسته (4/1 اونس) خمیر مایه (مخمر) خشک فعال، 2/1 4 فنجان آرد همه منظوره، 4 قاشق غذاخوری کره بدون نمک و ذوب شده،  روغن سبزیجات، 10 فنجان آب، 3/2 فنجان جوش شیرین،

1 عدد زرده تخم مرغ بزرگ که با یک قاشق غذاخوری آب زده شده.

مرحله 1 - مرحله اول

بیسکویت نمکی نرم پیچ دار خانگی
بیسکویت نمکی نرم پیچ دار خانگی

طرز  تهیه:

داخل کاسه استاندارد همزن، آب و شکر و نمک را ترکیب کنید، کم کم مخمر را بالای اونها بریزید و برای مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که شروع به کف کردن می کند؛ اجازه دهید خوب ترکیب شوند. قلاب همزن را در حالت ایمن قرار دهید سپس آرد و کره را داخل کاسه ریزید و با درجه پایین،  تا زمانی که همه مواد خیلی خوب با هم ترکیب شوند، بهم بزنید.

سرعت تا درجه متوسط افزایش بدید، تا زمانی که خمیر کاملا نرم شده و از کناره های کاسه کنار برود؛ یعنی حدودا 4 یا 5 دقیقه، آن ها را همچنان مخلوط کنید. خمیر را از داخل کاسه بردارید، کاسه را تمیز کنیدو با روغن سبزیجات چرب کنید.

حالا خمیر را به کاسه برگردانید، روی آن را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید و برای مدت1 ساعت در یک جای گرم قرار دهید؛ یعنی تا زمانی که اندازه خمیر دوبرابر شود.

فر را از قبل با دمای 450 فارنهایت گرم کنید و سینی را در وسط فر قرار دهید. با دو ورقه پوستی روغنی نازک، روی سینی دو صفحه ایجاد کنید.

10 فنجان آب و جوش شیرین را  در یک کاسه 8کوارتی بریزید و و ترکیب آماده شده را داخل این کاسه در حال جوش بریزید. وقتی که آب به جوش آمد، خمیر  را به سطح کاری خود ببرید و به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید.    

با هر فشاری که می تونید، هر تکه خمیر را به طناب های 18 تا 20 اینچی تبدیل کنید. هر طناب را از وسط به دو نیم تقسیم کنید، دو تکه را به روی هم بپیچید و با یک فشار در پایان آن ها به هم بچسبانید. از پایین به بالا بچرخانید و با یک فشار خوب بهم بچسبانید. مانند شکل. یکی یکی با دقت هر کدام را داخل آب در حال جوش برای مدت 30 ثانیه قرار دهید. هر کدام با یک قاشق مناسب از داخل آب جوش دربیارید و به صفحه شیرینی ها برگردانید. با استفاده از یک فورچه شیرینی پزی، روی هر کدام از شیرینی ها رو با زرده تخم مرغی که از قبل آماده کرده بودیم، فورچه می کشیم و خیلی کم مثل بارش نم نم باران روی آن ها نمک می پاشیم (البته نمک اختیاری است).

تا زمانی که رنگ اونها به قهوه ای طلایی رنگ دربیاد؛ یعنی حدودا 12 تا14 دقیقه آن ها را بپزید، سینی را در میان فر بچرخانید و اجازه بدید همه شیرینی ها طلایی شوند، سپس آن ها  را از فر خارج کنید و اجازه دهید برای مدت 5 دقیقه قبل از سرو سرد شود.

نکته: سطح کارتون را ازقبل با آرد آغشته نکنید و خمیر ها رو هم داخل آرد به هیچ وجه غلط ندهید.منبع
نظرات (1)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت