ورود | ثبت نام


تست فرانسوی پخته شده


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

تست فرانسوی پخته شدهمن دستور پخت این خوراکی رو از توی یه سایت برداشتم اما یه تغییراتی توش ایجاد کردم که از نتیجش خیلی خیلی راضیم. این تست خیلی خوشمزه سطح تردی داره و وسطش نرم و لطیفه! و این درست همون چیزیه که من از تست فرانسوی انتظار دارم. این غذا الان تبدیل به صبحونه ی جدید من شده.
یه موضوعی که در مورد این خوراکی خیلی خوبه اینه که شما می تونین برای چاشنی اون از چیز های مختلفی استفاده کنین. میتونین از ادویه ی کدوحلوایی استفاده کنین و یا از دارچین ساده و یا از روغن های طعم دار داخلش بریزین یا برای بیشتر شدن مزش از عصاره ها داخلش اضافه کنید. به همین خاطره که من مدام این خوراکی رو درست می کنم چون هم خیلی آسونه هم از راهای مختلفی میشه درستش کرد.
مرحله 1 - مواد و وسایل لازم

تست فرانسوی پخته شده


مواد لازم:
1 قرص نان فرانسوی که در حدود 24 تا برش که اندازه ای در حدود سه چهارم اینچ دارن، بریده شده باشه. ( بهتره یکی دو روز مونده باشه و یکم ترد باشه! )
نصف الی سه چهارم فنجان شیر
یک سوم فنجان شیره افرا
3 تخم مرغ
یک چهارم فنجان کره ی ذوب شده
1 قاشق چای خوری دارچین
نصف قاشق چای خوری پودر زنجبیل  
یک چهارم قاشق چای خوری میخک
یک چهارم قاشق چای خوری پودر میوه ی درخت جوز
یه سر انگشت نمک

در بالا ترکیبی از ادویه هارو می بینین که من استفاده کردم. من شیره قند رو از دستور اصلی حذف کردم و به جای اون از شهد افرا استفاده کردم.
مقدار شیری که استفاده می کنین به میزان خشکی نون بستگی داره. نونی که تازه تر باشه نصف فنجان نیاز داره، در حالی که نون مونده درواقع سه چهارم فنجان شیر احتیاج داره.

ابزارها:
سینی پخت و پز 8 در 8
فویل آلومینیومی
پوشش پلاستیکی
فنجان بزرگ برای اندازه گیری
اسپری آشپزی
مرحله 2 - ترکیب کردن و مرطوب کردن نان از شب قبل

تست فرانسوی پخته شدهمی تونین از حدود 24 ساعت قبل از پختن این رو آماده کنین. من این کارو از شب قبل پختنش انجام دادم.
فویل آلومینیومی رو روی سینیتون بکشین و با روغن روی اون اسپری کنین. نونتون رو به ابعاد سه چهارم اینچ برش بزنین و اونارو توی ظرف بچینین. اگر نونتون خیلی خشک و کهنه هست، سه چهارم فنجان شیر به جای نصف فنجان، براش در نظر بگیرین و اضافه کنین.
شیر، تخم مرغ ها، کره ی ذوب شده، ادویه ها و عصاره رو با هم دیگه تند بزنین. اونو روی نون بریزین و مطمئن بشین که این مایع به تمام گوشه و کنارها و شکافهای نونتون رسیده.
با پوشش پلاستیکی بپوشونیدش و بذارید تمام شب رو در یخچال بمونه.
مرحله 3 - گرم کردن فر و پختن نان ها

تست فرانسوی پخته شدهصبح روز بعد، فرتون رو روی دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنین و ظرفتون رو از یخچال دربیارین که تا زمان گرم شدن فر اون هم کمی از خنکی دربیاد.
در این مرحله نون رو چک کنین اگر مایع زیادی ته ظرفتون جمع شده بود با قاشق اونو مجددا روی نون بریزین.
حالا برای مدت 20-30 دقیقه بذارید تا بپزه تا زمانی که ببینین به شکل مورد علاقتون دراومده. من برای مدت 30 دقیقه اینکارو انجام دادم. روی نونتون شروع میکنه به ترد و قهوه ای شدن درحالیکه ته اون لطیف و چسبناک می مونه.
با عصاره ی اضافه و پودر شکر این خوراکی رو سرو کنین و ازش لذت ببرین! نوش جان !نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت