ورود | ثبت نام


شیرینی برونی موزی برای صبحانه


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
شیرینی برونی موزی برای صبحانه
همونطور که می دونین صبحونه باید به عنوان مغذی ترین و مهم ترین وعده ی غذایی، در نظر گرفته بشه. بنابراین درست نیست که برای این وعده ی غذایی، خوراکی های بی ارزش و به دردنخور خورده بشه. این درست همون جاییه که به شیرینی های برونی موزی که لطیف و تر هستن، احتیاج دارین.
ایده ی درست کردن کیک صبحانه یه پاییز وقتی درختمون پر از گلابی های نارس بود به ذهنم رسید و بعد از یه مدت درست کردن کیک گلابی، کیک انبه ، آناناس و استوایی هم درست کردم و در نهایت مشغول درست کردن کیک موزی شدم.
این شیرینی ها هم بدون شکر و هم بدون چربی هستن ( هیچ کره، روغن یا شکری توی اون اضافه نمیشه) و هیچ نگه دارنده ی غذایی هم نداره. نرم، تر و لطیفه که به خاطر موزها، خرماها و دونه های رغنی رسیده ایه که توی این دسر ازش استفاده شده اما مواردی که گفتیم خیلیم شیرین نیستن. اگه دوس دارین که یکم شیرین باشن، می تونین 4 قاشق غذاخوری شکر به اونا اضافه کنین. من اسم این دسرو گذاشتم کیک صبحونه. شما حتی می تونین اونو به عنوان نون شکلاتی به خانوادتون معرفی کنین تا یه موقع فک نکنن که یه برونی واقعی هستن!
مرحله 1 - مواد لازم

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
1 فنجان خرمای خشک شده
1 فنجان آب داغ
4 قاشق غذاخوری بادوم زمینی، گردو و یا بلارد بو داده
4 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
نصف قاشق چای خوری نمک
2 فنجان موز رسیده ی نرم و له شده ( حدودا 5 موز بزرگ )
2 قاشق چای خوری خمیر ترش خشک فوری
2 و نیم فنجان آرد همه منظوره
4 قاشق غذاخوری بادام زمینی یا گردوی خرد شده برای روی کیک ( اختیاری )
مرحله 2 - خرماهارو توی آب غوطه ور کنین

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
خرماهای خشک رو برای 10 دقیقه توی آب جوش بخیسونین. و یا تا زمانی که خرماها نرم بشن.
مرحله 3 - مواد شکلاتی زمینه ی کار رو مخلوط کنین

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
خرماها، آب خرما ، دانه های روغنی، پودر کاکائو، و نمک رو توی مخلوط کن بریزین و بزارین خوب مخلوط و نرم بشن.
موز های رسیده ی له شده رو اضافه کنین و مخلوط کنین تا نرم بشن. ( موزهای رسیده برای این خوراکی بهترین  هستن چراکه بیشترین شیرینی ممکن رو بهش میدن. )
مرحله 4 - حرارت بدین و خمیر ترش رو اضافه کنین

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
مواد پایه ی شکلاتی رو بریزین توی یه کاسه و در حال بهم زدن حرارت بدین تا لطیف و گرم بشه اما مراقب باشین که نسوزه. حالا بذارین مخلوطتون برای مدت 10 تا 15 دقیقه بمونه. تا خمیر ترش توی اون حل بشه و شروع کنه به عمل کردن. دوباره بهم بزنین و باید حین هم زدن حباب ها و سوراخ هایی رو مشاهده کنین.
مرحله 5 - سینیتون رو آماده کنین و دونه های روغنی رو خرد کنین

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
شیرینی برونی موزی برای صبحانه
حین صبر کردن برای خمیر ترش، یه سینی 9 در 11 اینچی رو روغن و آرد بزنین. 
دونه های روغنی رو برای روی شیرینیتون خرد کنین.
مرحله 6 - درست کردن خمیر

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
شیرینی برونی موزی برای صبحانه
حالا، آرد رو به مواد شکلاتی اضافه کنین و بهم بزنین تا زمانی که آرد به خوبی با مواد ترکیب بشه. از اونجایی که این یه کیک درست شده با خمیر ترشه، خوبه که یکم بیشتر به هم بزنینش. یعنی بیشتر از کیکی که با بیکینگ پودر درست شده. خمیر باید خیلی کلفت باشه، تقریبا شبیه به یه خمیر نرم. باید وقتی که یه قاشق توی اون می کشین، فرم خودشو برای یه لحظه حفظ کنه. 
حالا خمیرو توی سینی بریزین و با دونه های روغنی روش بپاشین.
مرحله 7 - بذارین ورم کنه

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
شیرینی برونی موزی برای صبحانه
بذارین کیکتون برای مدت 30 -60 دقیقه بمونه و ورم کنه تا زمانی که خمیرتون پف کنه و به اندازه ی یک و نیم برابر سری قبل باد کنه.
مرحله 8 - کیک های پخته شده

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
بلافاصله، کیک رو با دمای 400 درجه ی فارنهایت برای مدت 35 تا 45 دقیقه بپزین. و یا تا زمانی که وقتی یه کارد رو توی قسمت مرکزی اون داخل میکنین، تمیز بیرون بیاد و کیک به دور و برش نچسبه.
مرحله 9 - سرو صبحانه

شیرینی برونی موزی برای صبحانه
شیرینی برونی موزی برای صبحانه
از این کیک حدود 24 تا قطعه شیرینی میشه درآورد. اونو توی دمای اتاق سرو کنین و یا کمی گرمتر از اون. این کیک با سس وانیلی بسیار خوشمزه میشه.
با این کیک موزی برونی برای صبحانه، شما احساس خیلی خوبی برای خوردن دارین حتی برای صبحونه! همچنین برای ناهار به عنوان یه پک کوچولوی مخصوص، خیلی مقوی هستن. هر برش اونا حدودا 111 کالری داره، می تونین یک یا دو تا از اونارو توی هر وعده بخورین!نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت