ورود | ثبت نام


طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگ


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگاولین چیزی که متوجه شدیم این بود که توپ های پینگ پونگ نور رو خوب پخش می کنن و وقتی روشن می شن خیلی با مزه به نظر می رسن. بعد ما به این نتیجه رسیدیم که اگر صد تا از این توپ های درخشنده ی پینگ پونگ رو کنار هم بذاریم خیلی بهتر هم میشه! اینجا بود که فهمیدم آپارتمان من شدیدا به تعدادی از این توپ های پینگ پونگ نورانی احتیاج داره.

در این کاردستی من یه راه سریع برای تبدیل کردن دسته ای از لامپ های کریسمس به یه دکور عالی برای مهمونی رو بهتون نشون می دم.
مرحله 1 - جمع کردن وسایل لازم

طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگ
برای این کاردستی شما وسایل کمی لازم دارید:

 

·        یک رشته سیم چراغ کریسمس

·        یک توپ پینگ پونگ برای هر عدد از چراغ هایی که روی رشته سیم هستن

 

ابزار ها:

·        دریل ( و یا وسیله ی دیگری برای درست کردن سوراخ در توپ پینگ پونگ )

·        چسب داغ تفنگی

 

مطمئن بشید که رشته چراغ هایی که استفاده میکنید سالم هستند. قبل از شروع کار چک کنید که اتصالی و خرابی در حباب های چراغ نباشه.
مرحله 2 - توپ های پینگ پونگ رو آماده کنید!

طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگ
طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگ


در هر توپ پینگ پونگ یک حفره دریل کنید.

راههای زیادی برای این کار وجود داره. مثل دریل، چاقوی تیز و یا درست کردن حفره با یه میخ. سریع ترین راه همون میخ هستش اما در عوض باید وقت بیشتری برای چسب زدن توپ ها به چراغ ها صرف کنید. اگر بتونید یه حفره ی تمیز که کمی کوچکتر از حباب چراغ ها هست ایجاد کنید، توپ پینگ پونگتون بدون نیاز به چسب در جای خودش می مونه.

برای دریل کردن سوراخ در توپ، از دریلی که سایزش کوچکتر از حباب چراغ کریسمس باشه استفاده می کنیم. تقریبا اندازه ی 16/3 اینچ مناسبه اما پیش از دریل کردن بقیه ی توپ ها، مناسب بودن سایز اون رو تست کنین. نیاز هست که به اندازه ی تعداد چراغ هایی که دارین توپ پینگ پونگ آماده کنین. اگر رشته ی چراغی که دارین طویل باشه احتمالا حدود 100 تا چراغ روی اون وجود داره.

یک نکته برای سوراخ کردن توپ های پینگ پونگ:

بهترین راهی که برای سوراخ کردن توپ های پینگ پنگ پیدا کردم، استفاده از یک بست، تعدادی دستمال و یک دریل بود. اول یک دستمال به پهنای 1.5 اینچ رو روی خودش چند بار تا بزنید به طوری که اندازه ی صفحات بست بشه و اون رو روی گیره چسب بزنید. بعد بست رو تنظیم کنید به طوری که توپ رو محکم نگه داره و موقع دریل کردن توپ تکون نخوره. بعد می تونین توپ رو بیرون انداخته و توپ دیگه ای رو بذارید توی دستمال و اون رو هم سوراخ کنین بدون اینکه نیاز مجدد به تنظیم بست وجود داشته باشه.

طبق تجربه فهمیدم که بهترین راه این هست که اول نوک دریل رو روی توپ فشار بدین تا کمی حفره بوجود بیاد و بعد دریل رو روشن کنین وبا سرعت متوسط یا بالا به آرومی روی اون فشار بدید. دقت لازم رو هنگام کار کردن با وسایل برقی حفظ کنید.
مرحله 3 - درست کردن چراغ ها

طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگ
طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگروی هر یک از چراغ ها یک توپ پینگ پنگ قرار بدید.

اگر شکاف ها بیش از حد گشاد بودن و یا با استفاده از میخ اون شکاف هارو درست کردین، یک قطره چسب داغ اطراف جایی که منبع نور با توپ پینگ پنگ اتصال داره، بزنید. اگر شکاف ها به اندازه ی کافی تنگ بودن بطوری که توپ ها به راحتی در نمی اومدند، می تونید بدون هیچ مشکلی توپ هارو با فشار جا بدید و رها کنید.
مرحله 4 - چراغ هارو آویزان کنید

طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگ
طرز ساخت چراغ با توپ پینگ پونگحالا فقط باید ست چراغ های پینگ پنگیتونو آویزون کنین و از اونا لذت ببرین.


نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت