ورود | ثبت نام


دسر سیب


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

دسر سیب

این یه دسر سنتی شیرین بنگلادشیه . من این دسر رو خیلی دوست دارم و همیشه توی خونه ی من این دسر خوشمزه هست ، الان هم خیلی خوشحالم که دستورالعمل این دسر رو واسه ی شما می خوام بذارم امیدوارم شما هم خوشتون بیاد . معمولا تو این دسر از نارگیل خرد شده استفاده میشه ، ولی این بار من ترجیح دادم یه چیز متفاوت رو درست کنم به نظر من پر کردن این دسر با سیب ایده ی خوبی می تونه باشه !!این دفعه میخوام دسرم رو با سیب پر کنم و یه طعم جدید رو امتحان کنم ، اگه این دسر سیب واستون جالبه ، پیشنهاد می کنم تا انتهای این آموزش با من همراه بشین .

 
مرحله 1 -

دسر سیب

مواد مورد نیاز :

این مقدار مواد مورد نیاز برای 4 الی 5 نفر مناسبه .

یک عدد سیب تازه در اندازه ی متوسط

2 پیمانه شیر

یک پیمانه آرد همه منظوره

نصف پیمانه آرد برنج

نصف پیمانه شکر

یک عدد تخم مرغ

روغن نباتی برای سرخ کردن
مرحله 2 -

دسر سیب
دسر سیب
دسر سیب

دسر سیب
دسر سیب
دسر سیب
دسر سیب
دسر سیب

 

تهیه ی خمیر :

برای درست کردن این دسر ، اول از همه باید خمیرش رو آماده کنیم . من یه کاسه روی میز کارم گذاشتم و یه پیمانه آرد همه منظوره رو همراه با نصف پیمانه آرد برنج و نصف پیمانه شکر توی کاسه ریختم ، بعد اون ها رو با هم مخلوط شون کردم . بعدش نصف پیمانه شیر رو بهشون اضافه کردم . اگه دوست دارین خمیر تون خوب و نازک بشه ، بهتره شیر بیشتری به مخلوط تون اضافه کنین . بعد از اضافه کردن شیر هم تخم مرغ رو اضافه کردم و یه مخلوط یکدست بدست آوردم بعد که خمیر رو آماده کردم ، ظرف رو توی یه مکان خشک به مدت نیم ساعت گذاشتم تا خمیر خودش رو بگیره .

 

آماده کردن سیب :

من از سیب زرد استفاده کردن ، اول سیب رو خوب شوستم ، نیازی به پوست کندن سیب نیست ، بعد سیب رو به قطعات کوچیک و هم اندازه ریز شون کردم . بعدش یه قابلمه آوردم و سیب های خرد شده رو همراه با نصف پیمانه شیر و یه قاشق شکر توی قابلمه ریختم و روی حرارت کم گذاشتم ، تا جوش بخورن . موقعی که دارن جوش می خورن ، گهگاهی همشون باید زد ، تا زمانی باید روی شعله بمونه که تموم شیر داخل قابلمه خشک بشه . حالا مخلوط سیب مون دیگه آماده شده .

 

درست کردن دسر :

برای این مرحله به یه ملاقه و یه قاشق لبه تخت نیازمندیم . توی یه تابه ی نچسب مقداری روغن ( به اندازه ی یه قاشق غذا خوری و نه بیشتر ) ریختم ، بعد تابه رو روی حرارت متوسط گذاشتم . با ملاقه یه مقدار از خمیر رو ورداشتم و با دقت یه لایه ی نازک از خمیر رو توی تابه ریختم ، این لایه خمیر نازک باید به شکل گرد باشه ، من از این مرحله ی کارم عکس گرفتم و واستون گذاشتم تا بتونین راحت تر این کار رو انجام بدین . بعد از ریختن مایه ی خمیر توی ماهی تابه ، 10 تا 15 ثانیه صبر کردم ، بعدش مخلوط سیب رو که تو مرحله ی قبل آماده کرده بودم به صورت درازا روی خمیر گذاشتم . بعد از این کار با یه قاشق لبه تخت ، لبه ی خمیر رو همون طوری که تو تصویر می بینین باید برگردونیم . بعدش باید منتظر بمونیم تا هر دو طرف خمیر به مقدار طلایی و سرخ بشه . این کار رو واسه ی تک تک خمیر ها انجام بدین . بعد از سرخ شدن یکی یکی اونارو از تابه بیرون آوردم و روی یه دستمال کاغذی گذاشتم تا روغن اضافیشون گرفته بشه . بعد از این کار دسرم رو قبل از سرو کردن به مدت یه ساعت توی یخچال گذاشتم . بعد از اینکه از یخچال بیرونشون آوردین ، دیگه آماده برای سرو کردن هستن . امیدوارم هم از درست کردن این دسر و هم از خوردنش لذت ببرین .


نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت