ورود | ثبت نام


کیف پول چرمی زیبا


نمایش به صورت مرحله مرحله دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

کیف پول چرمی زیبا

توی این کاردستی بهتون نشون میدم که چطور برای خودتون یه کیف پول چرمی جالب و کاربردی درست کنید و بعد هم روی اون رو با دوخت یا هویه یا مهر آهنی و ... طراحی کنید.
مرحله 1 - وسایل مورد نیاز

کیف پول چرمی زیبا

وسایل و ابزار هایی که برای درست کردن این کاردستی باید فراهم کنید :

 

- چرم ( نازک)

- دکمه فشاری

- نخ

- سوزن خیاطی

- پانچ یا ابزار مخصوص سوراخ کردن چرم

- اتو

- قیچی یا کاتر

- تخته برش

- مقوا برای الگو

- هویه

- پتک

- مهر فلزی برای طرح انداختن روی چرم

- یه تیکه کوچیک پارچه کتان
مرحله 2 - در آوردن الگو

کیف پول چرمی زیبا
کیف پول چرمی زیبا

اول از همه، الگویی که توی عکس های این مرحله مشاهده می کنید رو روی مقوا پیاده سازی کنید و بعد او رو روی چرم تون رسم کنید.

اندازه هایی که توی این الگو می بینید، به میلی متر هستند.

بعد چرم رو با قیچی یا کاتر از روی خط های رسم شده برش بزنید.
مرحله 3 - تا زدن

کیف پول چرمی زیبا
کیف پول چرمی زیبا

حالا چرم بریده شده رو  - از قسمت هایی که روی الگو مشخص هست – تا کنید. می تونید برای اینکه تای چرم باز نشه، این قسمت ها رو اتو کنید. اما حتماً یادتون باشه که قبل از این کار، برای محافظت از چرم، روی اون یه تیکه پارچه بندازید.
مرحله 4 - وصل کردن دکمه فشاری

کیف پول چرمی زیبا

اول از همه، دو تا سوراخ روی زبانه های کیف ایجاد کنید. ( جای این سوراخ ها رو می تونید توی الگوی کیف ببینید. ) بعد از اون دوباره کیف رو تا کنید؛ جایی که محل سوراخ شده، روی بدنه ی کیف میاد رو علامت بزنید.

با این روش می تونید مطمئن بشید که دکمه رو جای درستی می زنید.

بعد این قسمت ها رو هم سوراخ کنید و دکمه هاتون رو با ابزار پلاستیکی مخصوص که – که می تونید از خرازی ها تهیه کنید – جا بزنید. برای محکم کردن دکمه ها هم می تونید از یه پتک کوچیک استفاده کنید.
مرحله 5 - ایجاد برش هایی برای درست کردن جیب روی کیف

کیف پول چرمی زیبا

حالا مثل تصویر، دو تا برش روی قسمت جلوی کیف تون ایجاد کنید.
مرحله 6 - درست کردن جیب با استفاده از پارچه

کیف پول چرمی زیبا

بعد از اینکه برش ها رو ایجاد کردید، می تونید با استفاده از یه تیکه پارچه، برای کارت های اعتباری و کارت های ویزیت و ... دو تا جیب درست کنید. اول باید پارچه رو به اندازه ی قسمت جلویی کیف برش بزنید، بعد اون رو با استفاده از چسب مخصوص پارچه، از قسمت داخل به بدنه ی کیف بدوزید یا اینکه با چسب مخصوص پارچه اون رو بچسبونید. یادتون باشه که فقط لبه های پارچه رو چسب بزنید یا بدوزید.
مرحله 7 - طراحی روی کیف با سلیقه ی شخصی

تا اینجا کار درست کردن کیف پول به اتمام رسید!

حالا وقتشه که با سلیقه ی خودمون روی کیف طرحی بزنیم که زیبا تر بشه.

این طرح رو می تونیم با استفاده از دوخت، هویه یا مهر آهنی ایجاد کنیم.

من توی مراحل بعدی هر کدو از این ها رو با یه طرح نمونه بهتون آموزش میدم.
مرحله 8 - طراحی با دوخت

کیف پول چرمی زیبا
کیف پول چرمی زیبا

اگه می خواین روی کیف پول تون تضاد رنگ ایجاد کنید، می تونید دور تا دور لبه های اون رو با یه نخ - که رنگ متضاد داشته باشه و روی رنگ قهوه ای چرم به خوبی نمایان باشه - کوک بزنید. به غیر از لبه ها، می تونید روی بدنه ی کیف پول هم طرحی با دوخت ایجاد کنید. برای این کار باید خلاقیت تون رو به کار بگیرید!

می تونید از نخ هایی با رنگ های مختلف و همچنین طرح های متنوع استفاده کنید. همچنین اختیار با خودتونه که کار دوخت رو با دست انجام بدید یا با چرخ خیاطی.

( هشدار : قبل از استفاده از چرخ خیاطی، اول مطمئن بشید که دستگاه شما قادر به دوخت چرم هست یا نه. )
مرحله 9 - طراحی با هویه

کیف پول چرمی زیبا
کیف پول چرمی زیبا

یه روش دیگه برای طرح زدن روی کیف پول چرمی، استفاده از هویه است. با استفاده از هویه می تونید طرح های متنوع و زیبایی روی کیف پول تون ایجاد کنید. مثلاً اسم خودتون رو روی کیف بنویسید یا هر طرحی که دوست داشتید رسم کنید. فقط اول هویه رو گرم کنید و بعد شروع به طراحی کنید! وقتی روی چرم های تیره طراحی می کنید، اون قسمت ها روشن تر میشن و در مورد چرم های رنگ روشن هم این قضیه برعکس میشه.
مرحله 10 - طراحی با مهر آهنی

کیف پول چرمی زیبا

 اگر مهر های آهنی ( حروف یا اشکال مختلف ) داشته باشید، می تونید با استفاده از اون ها روی کیف پول تون طرح بزنید. به این صورت که مهر آهنی رو روی چرم فشار بدید و با پتک بهش ضربه بزنید.

برای بعضی از انواع چرم ها این کار سخته؛ برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیرید باید برای درست کردن کیف پول از چرم طبیعی دباغی شده استفاده کنید. هنگام استفاده از چرم طبیعی، باید اول اون رو با آب اشباع کنید و بعد از اینکه کارتون تموم شد روی چرم تون واکس بزنید.


نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت