ورود | ثبت نام


مشاهده اشعه مادون قرمز در کنترل تلویزیون


دریافت کد کاردستی
اضافه به مجموعه ها گزارش خطا

مشاهده اشعه مادون قرمز در کنترل تلویزیون

یکی از منابع مادون قرمز که در نزدیکی ماست، در کنترل تلویزیون مان قرار دارد.
برای اینکه بتوانید آن را مشاهده کنید ابتدا :
به طور مستقیم به کنترل تلویزیون تان نگاه کنید و دکمه ای را بفشارید. شما تغییر چیزی را احساس نمی کنید.
اما حالا با استفاده از یک دوربین دیجیتال ارزان قیمت، می توانید تغییراتی را احساس کنید. بدین صورت که دوربین را به صورت مستقیم جلوی کنترل گرفته و دکمه ای را بفشارید؛ شما می توانید یک نور درخشان زیبا را مشاهده کنید.
شما با استفاده از سنسورهایی که در دوربین های دیجیتال قرار داده شده، به راحتی می توانید اشعه مادون قرمز را ببینید. زیرا حساسیت آنها نسبت به مادون قرمز بیشتر از نور طبیعی است.
تولیدکنندگان دوربین سعی کرده اند با قرار دادن فیلتری در دوربین، حساسیت دوربین را نسبت به مادون قرمز کم کنند. که مسلما" روی قیمت دوربین ها تاثیر گذاشته و قیمت آنها را بالا میبرد. به همین دلیل در دوربین های ارزان قیمت این راهکار دیدن اشعه مادون قرمز مؤثر تر است؛ در دوربین های گران قیمت، نوری که از مادون قرمز می بینیم بسیار کم نور تر است.
این شیوه را روی کنترل تلویزیون تان امتحان کنید و مادون قرمز را از نزدیک ببینید.


نظرات (0)


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت