ورود | ثبت نام


درباره ما


آثار مادی و معنوی بجا مانده از ملتها نمایانگر فرهنگ و تمدن اقوام گذشته هر سرزمین است. از میان تمام آنچه به عنوان میراث فرهنگی یک ملت تلقی می گردد، «صنایع دستی» جایگاهی ویژه و نقشی اساسی در معرفی فرهنگ و تمدن گذشته هر ملت دارد.

با ماشینی شدن زندگی امروز و ظهور انواع فناوری های مدرن، نه تنها کارها و ابتکارات دستی از بین نرفته اند بلکه به موازات پیشرفت های صورت گرفته تغییر شکل داده و با تطبیق خود با شرایط جدید جایگاه ویژه ای بین صنعتگران پیدا کرده است.

در حال حاضر صنایع دستی به مجموعه ای از هنر صنعتها اطلاق می شود که به طور عمده با استفاده از مواد اولیه بومی و انجام قسمتی از مراحل اساسی تولید به کمک دست و ابزار دستی موجب تهیه و ساخت محصولاتی می شود که در هر واحد آن ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگر سازنده به نحوی تجلی یافته باشد.

در این میان با توجه به ظرفیت موجود برای خلق آثار دستی، سایت کاردستی بر آن شده تا بستری باشد برای ارائه و اشتراک این آثار و ابتکارات با هدف ارتقا و معرفی استعدادهای بالقوه و مبتکران جوان کشور و ایجاد ارتباطی نزدیک بین آنها.

کاردستی شبکه ای در فضای مجازی است که کاربران می توانند در آن به مدد فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و با اتکا به قوه تخیل و نوآوری و هنر دست خود، آثار دستی و یا آموزش های مورد علاقه خود را در گروه های مختلف معرفی نموده و با تهیه راهنمای قدم به قدم آنها را به سایر بازدیدکنندگان آموزش دهند.

کاردستی پس از بررسی سایت های مختلف مشابه داخلی و خارجی، سعی کرده علاوه بر طراحی مناسب مطابق با سلیقه کاربران ایرانی، امکانات لازم را برای اشتراک کارها و پروژه های کاربران به بهترین شکل مهیا نماید تا ضمن تسهیل در استفاده، فضایی باشد برای ارتباط هر چه بیشتر صنعتگران و تولیدکنندگان کشور با افراد خلاق، مبتکر و مخترعین و استعدادهای جوان.

سایت کاردستی حاصل تجربه و فعالیت هایی که تیم اجرا طی سه سال در ارتباط با بیش از 300 صنعت بزرگ و کوچک کشور و در قالب طرح هایی مانند کلینک های صنعت در دانشگاه ها کسب کرده است. کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت ایده سازان دانشور جوان به شماره ثبت 446546 می باشد.


خانه و خانواده
فنی و تکنولوژی
الکترونیک و رایانه
غذا و آشپزی
هنر
بازی و سرگرمی
کل کاردستی ها
1032
انسان در طول تاریخ خود همواره به مدد ابزارهای ساخت دست خود به حیات خویش ادامه داده است . پس از ماشینی شدن زندگی انسان و ظهور تکنولوژی های مدرن، نه تنها کارهای دستی از بین نرفته اند بلکه هم تراز هنر دارای ارزشی بیشتر گشته اند. در این میان سایت کاردستی در تلاش است تا بتواند بستری باشد برای عرضه و گسترش این آثار دستی.

درباره کاردستی       تبلیغات       ارتباط با ما       همکاری با ما       اخبار       قوانین و مقرارت